КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД

 • ДІЯЛЬНІСТЬ LEXUS У НАПРЯМКУ ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ БАЗУЄТЬСЯ НА СПРАВЖНІЙ ПОВАЗІ ТА ПІКЛУВАННІ ПРО НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ НАШОЇ ПЛАНЕТИ. ПРОЙДІТЬ ЗА ЧОТИРИ КРОКИ ВЕСЬ ЦИКЛ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ПРО ТЕ, ЯК LEXUS ЗМЕНШУЄ СВІЙ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА СВІТ НАВКОЛО.

   

   

Мета:
Lexus без
шкідливих відходів

  • У Lexus вірять в свою відповідальність передувати у сфері охорони довкілля під час виготовлення автомобілів. Ми впевнені, що збереження природного балансу є найбільшим викликом, що стоїть перед автомобільною промисловістю та нашим суспільством у цьому столітті. Наша відповідь на цей виклик впливає не лише на нашу продукцію, але й на кожний аспект нашої комерційної діяльності та на кожного працівника.

   Маючи перед собою чітке бачення майбутнього, у якому автомобілі не занапащають навколишнє середовище, ми:

   • розробляємо іноваційні зразки екологічної техніки, такі як гібридні автомобілі;
   • зменшуємо вплив нашої виробничої діяльності на довкілля;
   • зводимо до мінімуму використання природних ресурсів у виробничому циклі та якомога широко використовуємо матеріали, що допускають вторинну переробку;
   • співпрацюємо з місцевими громадами у сфері проведення природоохоронних заходів.

   Ми називаємо це комплесним підходом до утримання пальми першості у сфері охорони довкілля. Ми прагнемо звести шкідливі викиди до нуля та забезпечити безвідходне виробництво на кожній ланці нашої діяльності. Віримо, що з часом та завдяки наявному досвіду, а також за допомогою принципа «кайдзен» (японською це значить «постійне вдосконалення»), цього можна досягти. Ми впевнені, що зростання та успіх Lexus залежать цілковито від цього.

Крок перший.
Проектування
продукції

 • ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗМЕНШИТИ ВПЛИВ НА ДОВКІЛЛЯ, ВАЖЛИВО ВЕСТИ ПЛАНУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЮВАТИ ЯКІСНУ ОЦІНКУ ДОСЯГНЕНЬ. САМЕ ТОМУ, МИ ВИКОРИСТОВУЄМО «МИСЛЕННЯ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ» — ВСЕОХОПЛЮЮЧИЙ ПРОЦЕС ПОСТІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ, ЩО ВРАХОВУЄ ВСІ МАТЕРІАЛИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬ У ПРОЦЕСІ ВИРОБНИЦТВА, ТА ТРУДНОЩІ, ПОВ’ЯЗАНІ З ОХОРОНОЮ ДОВКІЛЛЯ ТА ОХОРОНОЮ ЗДОРОВ’Я, ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА НАШИХ АВТОМОБІЛІВ.

  • Lexus передує у використанні матеріалів, що допускають вторинну переробку, й гранично спрощує утилізацію автомобілів, ресурс експлуатації яких вичерпано, досліджуючи та впроваджуючи деталі, що також надаються до вторинної переробки. Це мали на увазі конструктори Lexus, коли розробляли навіть непомітні зовні деталі: оббивка підлоги та стінок багажнику, виготовлена з сировини багаторазового використання, а звукоізоляція за приладовою панеллю — з подрібненого матеріалу.

  • Декоративні панелі дверей ми виробляємо не з пресованої стружки, як колись, а з матеріалу на основі стебел кенафа (кущ із родини гібіскусів).

   Для виготовлення декоративних панелей кенаф, що, до речі, поглинає у два-п’ять разів більше CO2 за інші рослини, використовується з відпрацьованими бамперами з автомайстерень, щоб заощадити деревину — й не занапащати ліси. Отримані панелі легші й забезпечують кращу звукоізоляцію.

  • МИ СТВОРИЛИ ФОРМУЛУ ПЛАСТМАСИ, ЯКА ПІДДАЄТЬСЯ ВТОРИННІЙ ПЕРЕРОБЦІ НЕЗКІНЧЕННУ КІЛЬКІСТЬ РАЗІВ, І ВИКОРИСТОВУЄМО ЇЇ НА ВСІХ НАШИХ АВТОМОБІЛЯХ. ІНШИМ АВТОВИРОБНИКАМ МИ НАДАЄМО МОЖЛИВІСТЬ ТЕЖ ЇЇ ЗАСТОСОВУВАТИ.

Крок другий.
Виробництво

  • У Lexus вірять в свою відповідальність передувати у сфері охорони довкілля під час виготовлення автомобілів. Ми впевнені, що збереження природного балансу є найбільшим викликом, що стоїть перед автомобільною промисловістю та нашим суспільством у цьому столітті. Наша відповідь на цей виклик впливає не лише на нашу продукцію, але й на кожний аспект нашої комерційної діяльності та на кожного працівника.

   Це ми називаємо комплесним підходом до утримання пальми першості у сфері охорони довкілля. Ми прагнемо звести шкідливі викиди до нуля та забезпечити безвідходне виробництво на кожній ланці нашої діяльності. Віримо, що з часом та завдяки наявному досвіду, а також за допомогою принципа «кайдзен» (японською це значить «постійне вдосконалення»), цього можна досягти. Ми впевнені, що зростання та успіх Lexus залежать цілковито від цього.

Крок третій.
Транспортне
забезпечення

  • КОМПЛЕКС ЗАХОДІВ LEXUS, СПРЯМОВАНИХ НА МІНІМІЗУВАННЯ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ, ОХОПЛЮЄ ЗБИРАННЯ І ТРАНСПОРТУВАННЯ СИРОВИНИ, ВИРОБНИЦТВО І ЗБИРАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ВУЗЛІВ, ОРГАНІЗАЦІЮ РОБОТИ АВТОМОБІЛЬНИХ САЛОНІВ LEXUS ТА УТИЛІЗАЦІЮ Й ПЕРЕРОБЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ, ЩО ЗАЛИШАЮТЬСЯ ПО ЗНОШЕНИХ АВТОМОБІЛЯХ.

   Крім того, нам вдалося зменшити кілометраж нашого транспортного забезпечення на 4920 км на рік, завдяки чому у повітря потрапило на 1020 т менше вуглекислого газу. Цього вдалося досягти шляхом ретельного планування маршрутів перевезень та через збільшення удвічі комерційного завантаження вантажних автомобілів.

Крок четвертий.
Утилізація автомобілів
з вичерпаним ресурсом

 • У ЄВРОСОЮЗІ ДІЄ ДИРЕКТИВА ПРО АВТОМОБІЛІ З ВІДПРАЦЬОВАНИМ РЕСУРСОМ, ЯКА ОБМЕЖУЄ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ РЕЧОВИН, ЗАОХОЧУЄ ПОВТОРНЕ ВИКОРИСТАННЯ, УТИЛІЗАЦІЮ ТА ВТОРИННУ ПЕРЕРОБКУ АВТОМОБІЛІВ З ВІДПРАЦЬОВАНИМ РЕСУРСОМ.

  • Відповідно, Lexus дотримується вимог директиви і в рамках її реалізації запровадив програму безкоштовної утилізації для автомобілів марки Lexus, що відповідають її умовам.

  • Конструктори Lexus у різних частинах світу працюють над тим, щоб мінімізувати вплив нашої діяльності на довкілля. Коли ми обираємо фірму-партнера для програми утилізації та вторинної переробки автомобілів з вичерпаним ресурсом, однією з основних умов, що ми висуваємо, є дотримання найсуворіших нормативів, щоб забезпечити відповідальне, надійне й ефективне обслуговування власників автомобілів марки Lexus під час утилізації їхніх автомобілів.