Справжні майстри

 • НАШІ АВТОМОБІЛЬНІ ЗАВОДИ ДОБРЕ ВІДОМІ ПО ВСЬОМУ СВІТОВІ СВОЇМИ СУЧАСНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ, НОВАТОРСЬКИМИ ПРОЦЕСАМИ ВИРОБНИЦТВА ТА ЯКІСТЮ ВИПУЩЕНОЇ ПРОДУКЦІЇ. АЛЕ ОКРІМ ЦЬОГО, МИ ЗДОБУЛИ СЛАВИ ЗАВДЯКИ МАЙСТЕРНОСТІ ФАХІВЦІВ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ ВЛАСНОРУЧ. ТАКА МАЙСТЕРНІСТЬ СВОЇМ КОРІННЯМ СЯГАЄ В ГЛИБИНИ ЯПОНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ.

  Наоакі Нуноґакі, керівник Токійського відділу керування конструкторськими розробками

  • Усе почалося кілька років тому, коли було впроваджено 10 посад такумі, тобто майстрів найвищого рівня, на нашому заводі у японському місті Тагара, де виготовляють флагман нашого модельного ряду — седан LS, а також інші моделі.

   «Такумі» — це давнє японське слово, що можна перекласти, як «майстер високого класу». Майстри-такумі користуються особливою повагою в усіх галузях автомобільної промисловості. Їхня персональна задача — слідкувати за допомогою власних рук та очей за тим, щоб збирання та кінцеве доведення автомобілів, які сходять з конвейера у Тагарі, відповідали найсуворішим нормативам. Їхня діяльність корисна ще й іншим: вміння та навички майстрів-такумі були оцифровані та запрограмовані для використання у багатьох роботизованих процедурах, що дозволили вивести стандарти точності на якісно новий рівень. Крім того, така організація промислового виробництва означає, що талант майстрів-такумі можна значною мірою перенести у механічній формі на інші автомобільні заводи. Наприклад, наш завод на острові Кюсю, де збирають кросовери RX, вже користується такими напрацюваннями, але крім того, на ньому готують свою власну елітну групу технічніх фахівців.

   Кожен з десяти майстрів-такумі на тагарському заводі застосовує свої вміння у чітко визначеній сфері. Ось короткий огляд трьох з основних дисциплін.

   Збирання двигунів

   Майстер-такумі на цій дільниці вибирає двигун у якості еталона та перевіряє параметри кожної його деталі до мікрона, щоб забезпечити правильний звуковий резонанс, що вимагається від кожної моделі. Крім того, він власноруч запускає кожен зібраний двигун та за допомогою стетоскопа слухає, як працюють його компоненти всередині, щоб виявляти відмінності у звучанні.

    

  • Фарбувальний цех

   На цій ділянці майстер-такумі, що спеціалізується на нанесенні фарби на панелі кузова (включаючи тонке мистецтво вологого полірування вручну до виникнення дзеркального ефекту) перевіряє фарбове покриття під різним освітленням. Для огляду всієї пофарбованої поверхні кузова він користується особливим світловим тунелем, співставляючи візуальні дані з зображеннями, що були отримані конструкторами та художниками-оформлювачами в теорії під час комп’ютерного моделювання. Наслідок: поверхня, що не має навіть найменших недоліків.

   Динаміка руху

   Безперечно ми подбали і про майстра-такумі, що відповідає за динаміку руху автомобілів. В нього, мабуть, найзавидніша робота: він випробовує автомобілі, що готуються стати на конвейер, серійні автомобілі Lexus, прототипи та автомобілі фірм-конкурентів, постійно аналізуючи їх та пропонуючи свої поради щодо їхнього вдосконалення. Такий підхід забезпечує оптимальні рішення у таких сферах як комфортність їзди, керованість та звукоізоляція.

  ФІЛОСОФІЯ ДИЗАЙНУ LEXUS ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩОБ ВИКОРИСТОВУВАТИ НАЙСУЧАСНІШІ ТЕХНОЛОГІЇ, АЛЕ ПАМ’ЯТАТИ ПРО ЛЮДИНУ, СТВОРЮВАТИ ЕФЕКТНЕ ЗОВНІШНЄ ОФОРМЛЕННЯ, АЛЕ НЕ ЗАБУВАТИ ПРО ЕСТЕТИКУ І НЕ КИДАТИСЯ У КРАЙНОЩІ.

  ДВА ТОЧНО ВРІВНОВАЖЕНІ ПРИНЦИПИ ЗАЙМАЮТЬ ЦЕНТРАЛЬНЕ МІСЦЕ У НАШІЙ ФІЛОСОФІЇ ДИЗАЙНУ ТА ПРИТАМАННІ КОЖНОМУ З НАШИХ АВТОМОБІЛІВ — «НОВАТОРСТВО» ТА «МАЙСТЕРНІСТЬ».

  Саймон Хамфрайз, генеральний директор міжнародного відділу керування конструкторськими розробками

 • ПЕРЕД НАНЕСЕННЯМ ЧИСТОВОГО ШАРУ САМОВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕМАЛІ ПОВЕРХНЮ КОЖНОГО АВТОМОБІЛЯ ОЧИЩУЮТЬ ВРУЧНУ ЗМОЧЕНИМ У ВОДІ НАЖДАЧНИМ ПАПЕРОМ — ЦЕ РОБИТЬ ПОВЕРХНЮ НАДЗВИЧАЙНО ГЛАДЕНЬКОЮ ТА РІВНОЮ.

L-Finesse

 • L-FINESSE

  Ось спрощене визначення терміну L-Finesse: передові конструкторські розробки, що майстерно застосовані на практиці. Звичайно, що філософія Lexus значно обширніша, а слово finesse ключове. Воно говорить про глибоке мислення, що дозволило створити розкоші Lexus. Ця філософія сягає своїм корінням традицій японської гостинності та естетики, але водночас вона надзвичайно динамічна та гнучка.

  Існує три базових принципи:

  • БЕЗДОГАННА ЗАПОПАДЛИВІСТЬ

   У відповідності з принципом «омотенасі» — японською традицією гостинності — ми не просто задовольняємо потреби та бажання людини, а передбачаємо їх наперед, у бездоганній манері. Таким чином, щоб не знадобилося у певний момент, воно вже там буде, і не важливо що саме — плавний і стрімкий розгін або плафони освітлення у салоні, що вмикаються один за одним, вказуючи напрям. Завдяки такому підходу клієнт опиняється у центрі уваги кожного автомобіля Lexus: все відбувається спокійно, під повним контролем та щомиті приносить насолоду.

  • ВРАЖАЮЧА ПРОСТОТА

   Конструктори Lexus постійно розширюють можливості автомобільної техніки та оформлення. Але такий підхід кидає нам виклик, оскільки ми віримо в те, що щоб ми не створювали, воно має бути інтуїтивно зрозумілим у використанні та приємним у спогляданні незалежно від притаманної складності. Саме тому ми прагнемо максимально спрощувати складні вузли, щоб вони відповідали своєму справжньому цільовому призначенню та виглядали стильно. Наслідок: вражаюча простота — справжня насолода як така.

  • ІНТРИГУЮЧА ЕЛЕГАНТНІСТЬ

   Усі автомобілі марки Lexus мають вражаючу силу привертати увагу людей та заставляти їх обертатися. Але, крім цього, вони вміють цю увагу утримувати, тому що чим більше ви дивитеся на автомобіль, тим сильніше ви занурюєтеся у процес милування. Цей феномен художники-оформлювачі та інженери-конструктори Lexus називають «візуальними подорожами». Панелі кузова, що мають елегантну обтічну форму, перетікають у цікаві деталі. Бурхливу експресію оформлення поєднано з переконливим профілем автомобіля. Тут ми бачимо рух і разом з тим нерухомість. В цьому і полягає інтригуюча елегантність.